İngilizce Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri 2020/2021

MEB Yurtdışı Doktora Bursu

Yüksek Lisans ile Doktora Farkı

İngilizce Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Dil Sınavları 4 Ağustos, 18:15'de eklendi

Günümüzün küreselleşen dünyasında kişinin anadili dışında en az bir tane yabancı dil öğrenmesi neredeyse zorunlu bir hale gelmiştir. Gerek iş hayatında gerekse sosyal yaşantıda olsun yabancı dil konuşabilen kişiler her zaman bir adım önde olmaktadır. Hepimizin bildiği üzere yabancı dil unsuru işe alımlarda kişiyi diğerlerine göre bir adım öne çıkarabilmektedir.

İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler ise kişinin amacına göre değişmektedir. Seçkin ingilizce kurslarından biri olan avcılar ingilizce kursu bu yazımızda bizlere, ingilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler ve dil sınavları hakkında herkesin dikkat etmesi gereken bilgiler vermektedir.

İngilizce Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngilizce kursu seçerken gerek dil sınavları için gerekse sosyal ve iş hayatı için dikkat edilmesi gereken başlıca 5 madde aşağıdaki gibidir;

  1. Eğitim sistemleri nasıl?
  2. Eğitim kadrosu alanında uzman mı?
  3. Eğitim tecrübesi var mı?
  4. Referansları mevcut mu?
  5. Teknolojinin kullanımına dikkat ediliyor mu?

Dil Sınavları Nelerdir?

Öncelikle Türkiye genelinde, diğer ülkeler tarafından kabul gören ve sizin ingilizce seviyenizi ölçen 4 adet sınav bulunmaktadır. Bunlar;

  • TOEFL
  • IELTS
  • YDS
  • YÖKDİL sınavlarıdır.

TOEFL Nedir?

TOEFL sınavı, yurt dışında lisans veya yüksek lisans seviyesinde eğitim almak isteyen öğrencilerin katılması gereken uluslararası bir sınavdır. Puan aralığı 0 ile 120 arasında olmakla beraber, okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır.

IELTS Nedir?

IELTS Akademik ve IELTS Genel olmak üzere 2 farklı türü bulunmaktadır. Eğitim amacıyla sınava girenler IELTS Akademik, göçmenlik sebebiyle sınava girenler ise IELTS Genel sınavına katılırlar. 1 ile 9 arasında puanlanması bulunan bu sınavdan, Lisans için 5.5 ve 6, yüksek lisans ve doktora programları için ise 6.5 ile 7 arasında puan alınması istenmektedir.

YDS ve YÖKDİL Nedir?

YÖKDİL sınavı Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından gerçekleştirilen bir sınavdır ve sadece akademik alanda geçerlidir. YDS ise ülkemizde gerçekleşen temel ingilizce sınavıdır ve birçok alanda geçerliliği bulunmaktadır.

Eğer ingilizcenizi geliştirmek ve dil sınavlarında başarılı olmak istiyorsanız, Avcılar’da verilen akademik sınav eğitimlerine buradan ulaşabilirsiniz: https://ingilizkulturavcilar.com/akademik-sinav/

Yorumlar
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gerede haberleri